Francouzské zábradlí

Nabízíme praktické a jednoduché řešení zábradlí pro francouzská okna s kombinací skla za bezkonkurenční ceny na trhu, včetně výroby a montáže během jednoho dne.

Nabízíme hned několik variant kotvení skla do francouzských oken. Zákazník má na výběr kotvit z čelního pohledu přes fasádu nebo do špalet okna. Jako jedni z mála umíme kotvit bodově do plastových oken.

A pokud selžou všechny možnosti, máme řešení i pro kotvení přes parapet okna, na tzv. Spigoty.

Možnosti kotvení

Po několika letech montáží francouzských oken, jsme si upravili systém bodového kotvení pro jakýkoliv podklad, včetně prostupu zateplením. Většinu montáží tedy provádíme až po hotové fasadě.

Máme řešení pro

Řešení máme i pro uložení oken zároveň s pevnou stavbou domu, kdy je třeba mít uchycené sklo ve špaletě a tu tvoří pouze polystyrén.

Řešení pro okenní žaluzie

Uchycení před žaluzie

Pokud řešíte uchycení skla přímo do rámu okna s návazností na žaluzie, dokážeme prostorově u rámu okna usadit sklo včetně rozety na pouhých 28mm !!

Uchycení skrz vodící lišty žaluzíí

Během několika realizací jsme zdokonalili kotvení přes hliníkové vodíci lišty žaluzií, které se usazují před zateplením do fasády. Podle typu vodících lišt usazujeme trny skrz lišty před zateplením, případně po zateplení.

Komponenty

Terče a patky pro uchycení skla dodáváme výhradně nerezové, včetně spojovacího matetiálu jako jsou šrouby, kotvy, závitové tyče a podobně. Tímto zabraníme případnému rezivění zinkovaných prvků, které postupem času mohou korodovat.

Pokud kotvíme do bočních lišt, používáme hliníkový materiál opatřený práškovou barvou dle RAL.

Skla dodáváme pouze bezpečnostní a to lepená skla (ozn. VSG) nebo lepená/kalené skla (ozn ESG/VSG) a to v návaznosti na systému uchycení skla.

Vlastní výroba

Všechny kotvící a distanční prvky si navrhujeme a vyrábíme sami, včetně výroby bezpečnostních skel VSG. A to vše nám dává náskok oproti konkurenci v ceně i pružnosti dodání.

Montáž

Většina skleněných zábradlí je usazovaná zevnitř bytu, není třeba stavět lešení nebo opírat žebříky o novou fasádu. Veškeré montáže provádíme s profesionlním přístupem a ohledem na ostatní dokončené práce.

Nejčastější typy kotvení francouzských oken

Čelní kotvení skla

Nejčastěji používaný systém na trhu. Čelní kotvení lze prakticky montovat kdykoliv, jak po ukončení veškerých stavebních prací, tak po demontáží starého zbradlí na francouzském okně, kde osadíme nové skleněné nebo také při dostavbě francouzských dveří.

Tímto systémem lze kotvit do veškerých materiálu po hotové fasádě domu.

Při výběru čelního kotvení máme na výběr dvě možnosti uchycení. První je bodově - skrz sklo, za použití skla ESG/VSG nebo bodově - z boku skla, za použití skla VSG. U provedení z boku, kdy nemusíme vrtat otvory do skla, jsme schopni vyřešit objednávku s montáží dle časové dohody.

Kotvení do špalet okna

Tento systém kotvení se používá při utopení okna s venkovní zdí, setkáváme se s tím u starších domů, které prochází modernizací. Zde se používají nerez patky s bočním úchytem. Usazení skla od rámu okna lze s návazností na žaluzie měnit.

Druhou variantou uchycení je, když rám okna je zároveň se zdí a špaletu okna tvoří pouze polystyrén.

Při této variantě je třeba přichystat nosné patky, které se usadí před zateplením a následně se do nich uchytí nosné nerezové patky se sklem. Při této variantě je možné provést kotvení s tepelným mostem patky, včetně tepelné izolace kotev do zdi.

Kotvení do rámu okna

Další variantou je kotvení do rámu oken – dřevených, plastových nebo hliníkových. Pro všechny rámy oken umíme kotvit jak bodově na nerez rozety,tak do bočních hliníkových U profilů.

U dřevěných oken kotvíme nerez pouzdra vlastní výroby. Pro plastová a hliníková okna máme speciální matice, které obepnou komůrky oken.

Tento systém je vhodný při kombinaci s venkovními žaluziemi, kdy nepřesáhneme prostorové vystoupení od rámu okna 28mm.

Kotvení na trny - Spigoty

Tento systém kotvení je na našem trhu nový. Nejčastěji se tento systém používá, když selžou všechny možné kotvící prvky pro francouzské okno. Kotvení probíhá přes hotové parapety. Pokud je parapet nalepený na polystyrenu, dokážeme přemostit trny tak, aby se uchytily do plného materiálu, který je pod polystyrénem při zachovaní pevnosti.