Celoskleněné zábradlí

Celoskleněné zábradlí uchycené na terče nebo trny

CELOSKLENĚNÉ ZÁBRADLÍ
UCHYCENÉ BODOVĚ

Jedná se o systém zábradlí, který využívá pouze malé kotvící terče k uchycení skla. Umocňuje tak dojem volně stojícího skla v prostoru.

Systém kotvení spočívá na průvlekové metodě skrz sklo do připraveného vnitřního závitu ve zdi. Kotvení se provádí jak do betonu, dřevěných trámů, tak i do ocelových konstrukcí s předem připravenými vnitřními závity. Jednou z hlavních nevýhod tohoto kotvení je komplikované čištění kvůli malé mezeře mezi sklem a atikou. Tento problém se týká především při použití v exteriérech. Další nevýhodu oproti např. usazení skla do U profilu, je větší výkyv horní hrany.MOŽNOSTI KOTVENÍ

Kotvení se provádí výhradně z čelní strany atiky. Standardně se používají kruhové nerezové terče o průměru 50 mm. Na přání lze dodat i čtvercové. Usadit sklo lze ve vzdálenosti 10 až 50 mm od zdi. Díky speciálním pouzdrům vlastní výroby jsme schopni kotvit také do dřevěných trámů.

Sklo

V případě bodového kotvení na terče nebo trny, je nutné použít lepené a kalené bezpečnostní sklo ESG/VSG. Právě díky kalení se pevnost skla razantně zvyšuje.

  • Kalené/lepené bezpečnostní sklo ESG/VSG 2 x 6 mm - síla skla - 12,8 mm.
  • Kalené/lepené bezpečnostní sklo ESG/VSG 2 x 8 mm - síla skla – 16,8 mm.
  • Kalené/lepené bezpečnostní sklo ESG/VSG 2 x 10 mm - síla skla – 20,8 mm.

Madla

Při bodovém uchycení skla se madlo standardně nepoužívá. Na přání zákazníka však osazeno madlem být může.

 

Je spuštěna nová zkušební verze webu.